Nebojte se vyzkoušet podnikání z domu

Jako první věc doporučujeme sestavit si tzv. podnikatelský záměr, který si sepište na papír (pokud se rozhodnete požádat banku o úvěr za účelem podnikání, budete ho muset předložit i s kalkulacemi).
 malinová marmeláda
My ale zůstaneme u varianty, kdy si vystačíte pouze s vlastními prostředky, protože jde o drobnější formu domácího podnikání.
I v tomto případě není vůbec od věci, si určit, kolik chci a mohu do tohoto projektu vložit času a peněz, popřípadě oslovit i členy rodiny, kterých se pravděpodobně váš záměr také nějakým způsobem dotkne. V momentu, kdy jsou v nadpoloviční většině zodpovězeny otázky ve prospěch strany „PRO“, začněte jednat.
 
Jako první a nejjednodušší možností, je vyhledat na internetu firmy, které nabízejí práci z domu pro vlastníky ŽL.  Jedná se nejčastěji o šití, či došívání oděvů, šití hraček, nebo překlady textů.
Není to pro vás to pravé?
pomerančové džemy
 
A co zkusit zpracovávat ovoce a zeleninu přímo doma, ideálně ovoce sklizené přímo z vaší zahrady?
A na víc – s minimálními počátečními náklady – pokud tedy nechcete rovnou stavět konzervárnu.
 
Bohužel, ani domácí výroba marmelád se nevyhne návštěvě několika úřadů. V první řadě je nutné založit tzv. volnou živnost, kterou budete specifikovat jako:výroba potravinářských a škrobárenských výrobků.
Dále vás čeká návštěva příslušné hygienické stanice, kde obstaráte její závazné stanovisko. Se zahájením
samotné výroby máte také oznamovací povinnost na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci.
Při jednání s výše jmenovanými institucemi se nezdráhejte přicházet s dotazy, které vás zajímají.
Jistě vám budou s ochotou sdělena všechna pravidla a postupy, které povedou ke splnění vašeho cíle.
 
Doufejme, že vás tento výčet úředních úkonů nutných k založení podnikání příliš nevylekal a že se jím nenecháte odradit. Pokud ne, začínejte už přemýšlet, jakým způsobem dostat vaše skvělé domácí výrobky do světa. Možností je spousta.